Losos na zelenine

Foto recepty - vyskúšané » Ryby » Losos na zelenine

 

 

Losos na zelenine

 

Pre dve osoby potrebujeme: 2 filetky lososa, 1 zelenú papriku, 1 väčšiu cibuľu, cherry paradajky (cca 9-10ks), 2-3 zemiaky, soľ, korenie, vegeta, bylinky podľa vlastnej chuti, olivový olej

 

 

Ako na to: nakrájame si zeleninu, paradajky na polky, cibuľu na polmesiačiky, papriku na pásiky. Zeleninu osolíme a posypeme bylinkami. Zemiaky ošúpeme, nakrájame na malé kocky a osolíme. Lososa umyjeme, osušíme, osolíme a okoreníme.

 

 

Zapekaciu misu vystelieme alobalom. Na spodok nasypeme časť zemiakov. Na zemiaky položíme lososa a dookola ho obsypeme zeleninou a zvyškom zemiakov. Posypeme vegetou, prípadne korením alebo bylinkami podľa vlastnej chuti a dobre prekvapkáme olivovým olejom. Alobal poriadne uzavrieme.

 

 

 

Dáme piecť do predohriatej rúry na 200 stupňov. Pečieme 30-35 minút. Po pól hodinke misu vyberieme, alobal otvoríme a lososa (ak je hotový – na menšie kúsky lososa stačí pól hodina pečenia) opatrne vyberieme. Zemiaky so zeleninou dáme ešte na pól hodinku dopiecť do rúry. Alobal už nezatvárame a necháme ho otvorený. Na posledných 5 minút ešte lososa vložíme na zemiaky a dopečieme.

 

 

TIP: ak chceme mať zemiaky hotové zarovno s losom, tak si pred tým zemiaky uvaríme v šupke. Dobrú chuť...